Galeria artykułów dekoracyjnych wyposażenia wnętrz oraz spersonalizowanych prezentów i upominków dla wymagającego klienta
Mosiężne wyroby jako modna dekoracja wnętrz

Współczesne dekoracje domu, we wnętrzach urządzanych w stylu barokowym i nie tylko, znajdują się wyroby z mosiądzu, które stanowią dopełnieniem do antycznych i tworzą zgrany duet z drewnianymi meblami.

Mosiezny kon arabski            Aby ocenić, czy rzeczywiście mosiężne dodatki to dobry wybór, przybliżę pokrótce pojęcie samego mosiądzu. Mosiądz powstaje z miedzi i cynku, lecz może zawierać śladowe ilości ołowiu, cyny, żelaza, chromu i aluminium. W zależności od składu, temperatura topnienia wynosi mniej więcej 1000 stopni Celsjusza. Mosiądz posiada złotą barwę, gdy zawiera mniej cynku. Im większa zawartość tego metalu, tym kolorem bardziej przypomina miedź. Mosiądz wykazuje dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne takie jak korozja, co jest jedną z jego głównych zalet. Ponadto bardzo łatwo zmienić jego kształt, zatem nadaje się do obróbki plastycznej.

Mosiężna kołatka ozdobi każde drzwi       Wśród mosiężnych akcesoriów znajdują się różnego rodzaju świeczniki, klamry, ramki na zdjęcia. Zdobi więc nie tylko półki i stoliki, lecz też ściany. Mosiężne wyroby nie wymagają konserwacji tak często, jak z innych materiałów, dlatego jest to świetna alternatywa dla osób zapracowanych i oszczędnych.

Duży mosiężny zegar     Bardzo popularny jest obecnie mosiądz wysokoniklowy, zwany „nowym srebrem”, który znalazł zastosowanie w produkcji naczyń, sztućców oraz wielu, wielu innych elementów dekoracyjnych. Najbardziej interesujące elementy dekoracyjne wykonane z mosiądzu można znaleźć w antykwariatach i renomowanych galeriach.

Sloń mosiężna figurka - statuetka

                                                                  

Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.

Nawigacja

Nasza społeczność